0
Ваш кошик порожній
 • Новини
 • Статті
 • Контакти
 • Нерухомість Львів » 2013 » Июль » 12
  Главная » 2013 » Июль » 12 » Зйомне житло у Львові або «камінь на шию»?
  19:08

  Зйомне житло у Львові або «камінь на шию»?

  зйомне житло у ЛьвовіВибираємо: оренда або іпотечне кредитування.

  З першого погляду таке порівняння не зовсім коректно. Іпотека - захід дуже затратний і якщо підсумувати всі витрати, пов'язані з придбанням житла у Львові: вартість квартири, відсотки, комісія ріелтору та інші неминучі витрати, і порівняти цю суму з витратами на оренду житла, то результат буде явно не на користь іпотеки. Але якщо провести нескладні арифметичні розрахунки, що за певних умов залежно від квартири і процентної ставки по кредиту витрати можуть зрівнятися років за 12 чи трохи більше.

  У випадку з іпотекою, через 12 років ви будете жити вже у своїй власній квартирі, а в другому випадку доведеться продовжувати платити за оренду. Тут важливий і психологічний фактор - одна справа щомісяця платити гроші вже фактично за свою квартиру, і зовсім інша - виплачувати гроші чужій людині за орендоване житло.

  Але крім фінансових аспектів купівля квартири у Львові несе в собі і суб'єктивні чинники. Безумовно, їздити на маршрутці набагато економніше, ніж на машині, проте число автовласників не знижується, а навпаки, постійно зростає. Відповідно жити у власній квартирі набагато комфортніше і приємніше, ніж в орендованій, тим більше у нас в Україні, де практично ніяк не захищені права орендарів. Звичайно, очевидно, що щомісячні іпотечні платежі в рази перевищують орендну плату.
  оренда житла у Львові
  Знімне житло теж несе в собі досить вагомі переваги, наприклад, дозволяє змінювати місце проживання тоді, коли це необхідно або просто за бажанням. Деяким воно дає можливість накопичити на перший внесок для купівлі квартири через іпотеку. Орендарі не несуть фінансові ризики при падінні цін на нерухомість.

  Оренда квартири є вигідніше іпотеки ось чому. Сьогодні орендні ставки опустилися до рівня 2005 року. Приміром, однокімнатна квартира здається 2 тис. гривень на місяць, а платежі по іпотеці рідко бувають нижче, ніж 6 тисяч на місяць. На додаток у разі втрати роботи або зниження зарплати проблем при оренді буде набагато менше.

  Але, з іншого боку, при такому падінні цін на житло (20-40%), може бути, навіть вигідніше зараз взяти іпотеку. Це буде рентабельно тільки при наявності близько 50% суми від вартості житла. Тому, як не крути, а оренда у Львові на сьогоднішній день представляється все-таки більш вигідним варіантом «власного» житла і, швидше за все, так і буде продовжуватися поки наша влада не знайде реальні шляхи для вирішення житлового питання в країні.