veslviv@ukr.net
Bf
0
Ваш кошик порожній
 • Новини
 • Статті
 • Контакти
 • Нерухомість Львів » 2011 » Апрель » 18
  Главная » 2011 » Апрель » 18 » Хто буде платити ріелтору?
  13:14

  Хто буде платити ріелтору?

  Спочатку склалося, що послуги ріелтора оплачує власник нерухомості, адже саме необхідно продати або здати об'єкт за максимально високою ціною. Подібне становище речей діє практично у всьому світі, але не на львівському ринку.

  Становище змінилося.
  Довгий час пропозиція в найбільш затребуваному сегменті економ класу було в рази менше попиту. Звіти, які публікували два-три роки тому ріелторські компанії, свідчили, що на одну здаваєму недорогу квартиру доводилося до п'яти-шести бажаючих зняти. На кожен з'являючий варіант знаходилося відразу кілька агентів зі своїми клієнтами. Вимагати від власників квартир винагороду за пошук орендаря в такій ситуації було б більш ніж дивно.
  Треба сказати, що на дорогому ринку вже і в ті часи діяли інші правила - там, як і в усьому світі, господарі здаваної нерухомості платили комісійні. Вже тоді в цьому сегменті пропозиція була більше попиту. Для власника було в порядку речей чекати клієнта півроку-рік. Відповідно, потрібно майстерність ріелтора для того, щоб здати конкретну квартиру. Ось і платили.
  На сьогоднішній день фахівці відзначають зниження попиту на житло: підприємства закривають, працівникам знижують зарплату або скорочують. Але в тому, що відбувається зараз на ринку оренди, винна не тільки криза - і до нєї кількість пропонованих в оренду квартир постійно зростала. З року в рік ставало все більше людей, які розуміли, що це дуже непоганий і прибутковий бізнес. Ось ми і опинилися в ситуації, коли на одного потенційного знімаючого доводиться мало не десяток квартир.

  Зміни в бутті призводять до змін і у свідомості. Орендодавці нарешті зрозуміли важливу роль ріелтора. У власників квартир з'являється повага до людей цієї професії, і це повага матеріалізується у вигляді комісійних. Зараз все більше і більше господарів укладають ексклюзивні договори. Оренда комерційної нерухомості також зазнала змін і власники приміщень стали набагато поступливішими: "Нещодавно до нас звернулися власники двох офісів з проханням їх здати. Спочатку орендодавці були щиро здивовані, коли ми запропонували їм заплатити за наші послуги . Але життя змінює колишні уявлення ". Існує ще один аспект, про який ріелтори поки не замислюються. За усталеними правилами орендодавець був не клієнтом, а протилежною стороною угоди, оскільки нічого не платив за послугу. Відповідно, у разі коли орендар опинявся недобросовісним (не оплачував оренду, а то й зникав з квартири, прихопивши "на пам'ять" що-небудь з обстановки), пред'явити ріелтору претензії було неможливо. Якщо ж з'являються комісійні, то власник здаваного приміщення стає клієнтом - і йому потрібно надавати гарантії.

  Чи готові до цього ріелтори - велике питання, особливо в сегменті економ-оренди. Це на елітному ринку орендар звичайно відомий, до того ж дорогі квартири багатьом оплачують компанії. А ось на ринку дешевого житла бажаючих поручитися за клієнтів знайдеться небагато.
  Звичайно, ріелтори сподіваються, що нинішні зміни - назавжди. Багато фахівців вважають, що власники квартир повинні платити комісійні - навіть у тому випадку, якщо ринок розвернеться і пропозиція знову буде відставати від попиту. Дійсно, можна припустити, що орендодавцям доведеться оплачувати послуги фахівця з пошуку клієнтів - але тільки в тому випадку, якщо ринок буде перебувати в більш-менш спокійному стані. Якщо ж повернеться ажіотаж, то з ним повернуться і колишні порядки - виявиться, що ріелторам вигідніше укласти 20 угод, отримавши за кожну комісійні з орендаря, ніж демонструвати силу характеру справжнього рантьє.