0
Ваш кошик порожній
 • Новини
 • Статті
 • Контакти
 • Нерухомість Львів » 2011 » Апрель » 18
  Главная » 2011 » Апрель » 18 » Як пожити зі смаком у Європі?
  13:56

  Як пожити зі смаком у Європі?

  Житлові будинки для здачі квартир внайми почали будувати в Європі ще в 30-ті роки XIX століття. Сьогодні це дуже успішний і досить поширений бізнес у багатьох європейських країнах. Тому незважаючи на те, що є застарілий стереотип, що в Західній Європі не прийнято знімати квартиру на час відпустки або ділового відрядження в інше місто, Ви з великою ймовірністю знайдете підходящий для себе варіант в більшості великих міст.

  Але є й істотні відмінності від сформованої в Україні практики оренди елітного житла. В першу чергу це пов'язано з тим, що, як правило, у всіх розвинених європейських країнах житло здається в довгострокову оренду (тобто на термін від одного року). Тому на більш короткий час зняти квартиру самостійно значно складніше. Можна порекомендувати скористатися послугами спеціалізованих компаній, що займаються короткостроковою орендою квартир та апартаментів у містах Європи.

  Незважаючи на те, що оренда апартаментів і вілл для відпочинку і роботи - порівняно новий напрямок в українському ріелторському і туристичному бізнесі, на ринку вже з'явилися компанії, що пропонують значний вибір різних категорій житла внайм. Крім того, відмінності пов'язані зі сформованими стереотипами щодо «елітності» того чи іншого міського району, так як в Європі історичні центри великих міст давно стали обителлю аристократів і місцевої буржуазії, тому жити там престижно, але дуже дорого. Саме тому види з вікна на історичний центр Парижа або Булонський ліс) або Великий Канал у Венеції і пам'ятники архітектури укупі з нальотом старовини коштують значно дорожче аналогічного та зручного житла в непрестижних районах.

  Тому вважається, що навіть шикарні апартаменти, розташованих в непрестижних районах великих міст, знімають квартири в основному мароканци, іноземні студенти та інш.

  В здаваному житлі страхуються майно та оздоблення. Наймач окремо оплачує оренду та комунальні послуги. В апартаментах зазвичай встановлена сучасна вбудована кухня з усією побутовою технікою (плита, духова піч, мікрохвильова піч, холодильник, посудомийна машина, пральна і сушильна машина). Кімнати обладнані системою кондиціонування і відеоспостереження, часто є супутникове телебачення, виділена лінія Інтернету та цифрові телефонні лінії.

  Багато будинків в елітних районах європейських міст мають підземний гараж, власну технічну службу, фітнес клуб, басейн, дитячий садок, хімчистку і інші подібні заклади побутової служби. Щоб полегшити вибір квартири, у багатьох великих європейських містах періодично випускається спеціальний інформаційний листок, що відображає сформовані на ринку ціни.

  Париж
  У Парижі основна особливість ринку оренди житла - контроль держави за цінами на сдаваєме житло. Існують жорсткі держрозцінки, тому наймачі не можуть необгрунтовано підвищувати плату. Практичні французи вирішують «шкурне» питання шляхом закулісних переговорів з наймачами.

  Так що найчастіше в Парижі (як і в Україні) на папері ціна одна, в реальності ж зовсім інша. Найлегше тут зняти дорогу квартиру. Наприклад, якщо мова йде про оренду студії від 18 до 25 кв. м у П'ятому окрузі французької столиці, в районі Сорбонни, то поточні ціни це 600-800 євро в місяць. До речі, в Парижі на ринку дешевого житла діють так звані інформагентства, які за 150-200 євро із задоволенням поділяться з потенційними наймачами телефонами господарів, що здають дуже дешеві квартири. Показів житла такі компанії не влаштовують, розраховуючи, що клієнт зачепиться за красиву легенду. Неважко здогадатися, що це шахраї. Мінімальний термін оренди немебльованої квартири в Парижі - три роки. Якщо квартира потрібна, наприклад, всього на півтора року, краще погодитися на пропоновані терміни, а потім, заздалегідь попередивши Орендодавця, розірвати договір. Ніяких санкцій за подібну поведінку не передбачено (оренда апартаментів у Парижі). Мебльовані квартири здаються в основному на один рік.

  Берлін
  У Берліні квартири і будинки, iнжинiринг як правило здаються через спеціалізовані агентства.

  Комісійні платять ті, хто здає квартиру, а в інших німецьких містах, де спостерігається дефіцит пропозиції, наприклад в Мюнхені, інші наймачі згодні заплатити подвійну ціну маклеру за хороший варіант (оренда апартаментів у Берліні).

  Орендна плата залежить не тільки від віку і якості житла, але і від міста, району, деколи кварталу, навіть від сусідів. Середня квартира в Берліні на сім'ю з чотирьох осіб (80-85 кв. М) обходиться в 700 євро, а в престижному будинку і районі - мінімум в півтора-два рази дорожче.

  Квартиронаймач в Німеччині захищений законом «Про порядок здачі житла». Наприклад, власник квартири не має права виселити мешканця, якщо той не згоден з необгрунтованим підвищенням квартплати. У конфліктних ситуаціях квартиронаймач може звернутися за платною консультацією до адвоката, який спеціалізується на питаннях квартирного права. Але перед цим не зайве отримати безкоштовні поради в об'єднанні захисту прав квартиронаймачів.

  Лондон
  У Лондоні квартири і будинки можна зняти виключно через агентства.

  Ціна квартири залежить від району. У Лондоні цінується перший поверх, а серйозним плюсом для квартири, що здається є наявність садка, нехай і крихітного. Мебльована квартира чи ні, як правило, на ціну не впливає. Англійські ріелтери вимагають від наймачів рекомендаційні листи від колишніх господарів.

  Середня квартира в центральних районах Лондона (60-80 кв.м.) коштує приблизно 1000 євро, а в районі Пікаділі - удвічі-втричі дорожче. Господарі лондонських квартир отримують гроші за сдаваєме житло через агентства, безпосередньо з наймачем вони не спілкуються. На Британських островах квартири оцінюються за кількістю спалень, а не покімнатно. Тому тут ніхто не вказує площу квартири чи кімнати (оренда апартаментів у Лондоні).

  Прага
  У Чехії середня ціна оренди як правило значно нижче, ніж в країнах Західної Європи. Навіть квартири в будинках, що знаходяться в найкращих районах Праги 1, 2 коштують не більше 600-800 євро на місяць (за винятком піку туристичного сезону). А зняти скромну квартиру цілком можливо і за $ 300-400. Вартість оренди однокімнатної квартири в Празі 1 складає зараз від 12 до 18 тисяч на місяць, в супротивних районах Праги - від 7000, на околиці - від 5 тисяч крон (без оплати комунальних послуг). А хорошу квартиру в центральному районі можна знайти за ціну 20-40 тисяч крон на місяць.

  Однокімнатні квартири, до речі, зараз є фаворитом на ринку оренди житла - тут попит як і раніше перевищує пропозицію, також вельми швидко можна здати квартиру в новобудові або в археологічному будинку недалеко від центру, наприклад, на Виноградах, в Дейвіце або Літньо (оренда апартаментів у Празі).

  Квартири в центрі чеської столиці з видом на Празький Град, а також лофти - квартири, перероблені з старих заводських приміщень є зараз найбільш затребуваним видом оренди. Великий інтерес клієнти агентств нерухомості проявляють до таких районам, як Жижков, Вршовіцях, Панкрац, Стодолкі. Саме зростаючі вимоги західних клієнтів призвели до появи в празькій нерухомості нестандартних типів орендних приміщень - квартир в мезоніні, перероблені під житлові квартири виробничі приміщення (лофти), вілли-будинку на чотири-вісім квартир.

  Цікаво, що з моменту вступу Чехії в ЄС ціни на житло там виросли дуже незначно. Зокрема, це пов'язано і з тим, що чеське законодавство поки не змінено так, щоб іноземці, як фізичні особи, могли купувати там житло.