0
Ваш кошик порожній
 • Новини
 • Статті
 • Контакти
 • Нерухомість Львів » 2011 » Апрель » 18
  Главная » 2011 » Апрель » 18 » Вся правда про ріелторів
  13:04

  Вся правда про ріелторів

  Скажіть відверто, ви вірите, що бувають на світі чесні ріелтори нерухомості? Тобто такі, які насправді хотіли б вам допомогти, а не обрамляли б свою брехню красивими обіцянками і запевненнями в повній вигідності угоди? На жаль, повинні вас засмутити, якщо такі і існують, то це якісь лічені одиниці, своїм числом лише підтверджують невідворотну очевидність закономірного факту, який красномовно говорить, що не буває абсолютно чесних ріелторів, так чи інакше налаштованих допомогти вам з повною для вас вигодою .

  Давайте, почнемо з розгляду принципів підходу майже будь-якого ріелтора до майже всякої угоди, бо тільки розклавши все по поличках, можна буде глибше зрозуміти, про що йде мова.

  Пункт перший: практично кожен ріелтор лукавствий. Можете не сумніватися, він продавцеві завжди обіцяє "загнати" його нерухомість якомога дорожче, а покупцеві - знайти найдешевше в місті житло. Так само йде справа і коли він виступає в ролі посередника при здачі нерухомості в найм: орендодавцю обіцяють золоті гори, обіцяючи "сплавити" його нерухомість самим порядним людям і подорожче, а орендаря в цей же час переконують, що той варіант, який йому буде запропонований - це, безсумнівно, самий вигідний для нього, знімний, варіант, бо він (риелтор) вже "спеціально для вас припас одну відмінну квартирку, за всіма пунктами вам підходящу". Звичайно, може бути, і немає нічого поганого в тому, що рієлтор, здаючи, хоче догодити і тому, й іншому, але на що можна розраховувати, якщо операція починається з банальної лукавої брехні? Тільки на одне: ріелтор в кінці кінців угодить тільки самому собі.

  Пункт другий: ріелтори жадібні до смішного. При першій розмові з продавцем ріелтор дізнається ціну, яку той має намір запросити за свою нерухомість. Нерідко, якщо ріелтору ціна здається дещо заниженою, він починає переконувати продавця, що, мовляв, давайте продамо вашу квартиру дорожче, навіщо ж так продешевлять і т.п. .. Безумовно, така участь дуже підкуповує продавця, він починає довіряти ріелтору і, зрозуміло, погоджується підняти ціну. А ріелтор в свою чергу просто отримує потім зайві пару-трійку тисяч до свого відсотку за посередництво. У підсумку, обдуреними опиняєтеся ви, покупець! Задумайтеся, якби цей же ріелтор продав або здав би вам це житло за первісною ціною господаря, то ви істотно заощадили б при покупці або попросту щомісяця платили б за знімання трохи менше! А виходить, що той рієлтор, якому ви дякуєте за допомогу, ще до самої вашої угоди легко пограбував вас, будучи спонукуваний виключно корисливими міркуваннями.

  Пункт третій: ріелтори брехливі до мозку кісток. Можете бути впевнені, майже кожне слово, яке вам каже рієлтор, описуючи пропонований ним варіант - або відверта брехня, або сильно перебільшені деталі. Вам обіцяють "пару метрів до метро", відмінну сантехніку, відмінний вид з вікна, миролюбних порядних сусідів, нещодавно зроблений ремонт, гігантську лоджію і т.п., а приїхавши на місце, ви бачите, що до метро хвилин 10 швидкого бігу, допотопна сантехника, вид на гаражі, п'яних сусідів, ремонт п'ятирічної давності і балкончик, де не можна навіть шезлонг поставити! Цікаво, чи не так? Зрозуміло, не всякий купує або знімає житло, яке не дуже відповідає його запитам, але свої стабільні 30% "примирившись" ріелтори пожинають. Воно й зрозуміло, не похвалиш - не продаси. Але ж в кінці кінців самим переможеним в цій угоді опиняєтеся ви, бо продавець з ріелтором один одним, мабуть, залишаються цілком задоволені.

  Пункт четвертий: ріелтори безсовісні до неподобства. Чи відомо вам, що всі ріелтори беруть певну суму за факт показу того чи іншого житла у разі неукладення угоди? Іншими словами, ви їдете з ріелтором дивитися запропонований ним варіант, однак, якщо цей варіант вам не подобається або чимось вас не влаштовує, в наслідок чого ви відмовляєтеся від укладення угоди, то ви платите ріелтору "за показ", тобто за бездарно витрачений на вас час. Що ж, в цьому теж є частка своєї логіки: не може ж ріелтор витрачати свій безцінний час на кожного, хто надто прискіпливий і примхливий, ріелтор теж людина, він є хоче ... Однак, незайвим буде врахувати і те, що є настільки безсовісні діячі, які живуть тільки лише ось такими "не відбувшимися угодами". Робиться це дуже просто. Рієлтор бреше вам з три короби, описуючи пропонований варіант, ви вірите, їдете дивитися цей варіант, він вас, відповідно, не влаштовує і ви платите ріелтору тільки "за показ", оскільки угода адже не відбулася, а час він на вас витратив. А уявіть собі, що цей ріелтор тільки тим цілими днями і займається, що "прокатує" таких наївних і довірливих, як ви: п'ять-шість таких "показів" в день, дивись, і на хліб з маслом нашкребли!

  Пункт п'ятий: ріелтори підступні. Зверніть увагу на ринок нерухомості в наші дні. Ціни на житло захмарні і ростуть зі швидкістю звуку. Як ви думаєте, чия це здебільшого робота? Звичайно, наших благодушних ріелторів! А згадайте ви, що було, скажімо, 15-20 років тому: ви брали газету рекламних оголошень і спокійнісінько знаходили собі нерухомість, навіть не думаючи про будь-які посередництва і додаткових витратах на чиїсь послуги. Якщо ж взяти газету зараз і подивитися всі незліченні тисячі оголошень про продаж житла чи про здачу його в найм, то - на жаль і ах! - Не вдасться знайти і одного речення, поданого безпосередньо продавцем без натяку на посередництво! Всюди і скрізь одні ріелтори! Навіть там, де пишеться "здам без посередників". Тобто, виходить, ріелтори окупували ринок нерухомості і попросту сидять на нашій шиї, обманюючи і обкрадаючи нас же! Цікаво, чи не так? Виходить, якщо я хочу купити або зняти житло, мені не уникнути посередництва ріелтора або взагалі будь-якого посередництва, бо варіантів самого ріелторства налічуються десятки.

  Та й нехай би, бог з ним, адже і допомогу в такій справі не завадить, скажете ви, - і ми, мабуть з вами погодимося, однак, додавши, що допомогу тільки тоді вважається допомогою, коли ви, у підсумку, не залишаєтеся обдуреним і дрібно обжуленним, коли на вас не нажилися і не підігнали вам воз брехні і його ж ще маленький візок! Не подумайте тим не менш, що ми хочемо відмовити вас від того, щоб вдаватися до допомоги ріелторів, бо від них і від їх "допомоги" вам все-одно нікуди не дітися. Ми просто хочемо, щоб ви розуміли, що ріелтори аж ніяк не такі прості, як можуть здаватися, і вони далеко не завжди націлені якими долями зробити для вас кращу роботу. Ми хочемо, щоб ви були обережні і уважні, звертаючись до ріелторів за посередництвом, щоб ви завжди були на чеку і у всеозброєнні, і щоб у підсумку втратили менше своїх чесно зароблених грошей. Бо тільки той, хто обізнаний, той озброєний. Удачі вам і впевнених перемог над ріелторами!