(067) 377-94-98(093) 494-68-62900 - 2000
veslviv@ukr.net
Bf
0
Ваш кошик порожній
 • Новини
 • Статті
 • Контакти
 • Нерухомість Львів » 2011 » Апрель » 18
  Главная » 2011 » Апрель » 18 » Договір оренди в подробицях
  13:07

  Договір оренди в подробицях

  Коли мова заходить про народний бізнес, одразу згадуєш човникарів і численних орендодавців квадратних метрів. Втім, вживати слово «оренда» в даному випадку не зовсім доречно. Строго кажучи, воно має відношення до юридичних осіб. А до осіб фізичним коректніше застосовувати термін «найм». І в Цивільному Кодексі поняття ці розрізняються, і статті їм відповідають різні. Так, у договорах агентств можна побачити термін «договір оренди» (щось всеохопне), а потім як би уточнення - «договір найму».

  Договір найму зовсім не формальність, він чітко прописує права і обов'язки сторін і, в разі чого, є підставою для судового розгляду. Тому до його складання слід підійти серйозно.

  - Дуже важливо прописати, хто і в якій кількості поселяється в квартирі, коли будуть вноситися платежі (буквально, до якого числа і з якою періодичністю), а також відповідальність орендаря за збереження майна. Відразу відзначимо, що за житло прийнято вносити платежі авансом, за місяць вперед. Крім того, платежі здійснюються при обов'язковому оформленні розписки.

  - За існуючою практикою, договір укладається зазвичай на півроку, а потім пролонгується. Якщо квартиронаймач має намір знімати житло і далі, йому необхідно повідомити про це власника квартири письмово. Тут саме цікаве: за законом, наймачу відмовити не можна, так як його захищає «переважне право». Тобто, якщо господар вирішить змінити мешканців, його рішення можна оскаржити в судовому порядку. За умови, звичайно, що мешканець не порушував умов угоди. Або якщо власник не вирішив це житло продати. Так що, якщо ви хочете здати квартиру внайм, краще заздалегідь обумовити в договорі індексацію оплати - міняти її в односторонньому порядку заборонено за законом.

  - У договорі обов'язково треба передбачити порядок його можливого розірвання. Звичайно обмовляється, в який термін сторони попередять один одного про своє бажання припинити відносини найму (наприклад, за місяць). Однак можливо і дострокове розірвання - у випадку порушення умов угоди. За дострокове розірвання в договорі часто вказується відповідальність сторін. Скажімо, якщо наймач бажає з'їхати раніше часу, він все одно повинен оплатити наступний місяць.

  - Дуже важливий пункт - «паспорт» квартири: її точну адресу, площу, показання лічильників води та електрики, а також докладний опис майна.

  - Ну і, звичайно ж, особисті дані обох сторін угоди.

  Крім того, за бажанням власника квартири і наймача в договорі можна вказати будь-які додаткові умови. Наприклад, якою буде регулярність відвідувань квартири її господарем, чи можуть останні тримати чотириногих друзів, а також приймати галасливі компанії; чи буде наймач робити в орендованій квартирі ремонт і т.п. Словом, що вкажете, то й буде.

  Вважається, що від бізнесу численних рантьє міським бюджетам нічого не перепадає. Але це вірно лише частково. Наприклад, власники елітного житла воліють заплатити податки і спати спокійно. На даний вид доходу громадянин зобов'язаний сплачувати податок за ставкою 13%, а нерезидент - 30%. Для цього слід заповнити декларацію про доходи, приклавши до неї договір найму. Щоб мінімізувати податкові виплати, господарі квартир реєструються в якості індивідуальних підприємців і платять казні за спрощеною схемою 6% від доходу. Але тоді вони звітують щоквартально.

  І все ж картина для податківців не милостива. Довести приховування доходу, так само, як і здачу квартири в найм, майже неможливо. Не допоможуть ні свідоцтва «свідомих» сусідів, ні «витоку» з ріелторських компаній (не люблять цього наші агентства).

  Але якщо схоплять за руку, штрафи великі - до 40% від доведених несплат.