(067) 377-94-98(093) 494-68-62900 - 2000
veslviv@ukr.net
Bf
0
Ваш кошик порожній
 • Новини
 • Статті
 • Контакти
 • Нерухомість Львів » 2013 » Июль » 12
  Главная » 2013 » Июль » 12 » Як убезпечити угоду купівлі-продажу квартири у Львові?
  15:53

  Як убезпечити угоду купівлі-продажу квартири у Львові?

  житло у ЛьвовіРозглянемо три найбільш поширені ситуації, які зустрічаються практично при кожній операції купівлі-продажу житла у Львові:

  а) ситуації, коли можуть бути ущемлені права неповнолітніх дітей;
  б) коли квартира купується-продається за дорученням;
  в) коли продається квартира, отримана у спадок.

  Отже, у яких випадках можуть бути ущемлені права неповнолітніх дітей і що необхідно знати, щоб попередити можливі помилки?


  Якщо ви хочете купити житло у Львові, на площі якого прописані неповнолітні, вам необхідно з'ясувати якими саме правами на власність вони володіють. Після приватизації квартири діти продавця можуть бути співвласниками житла та мати право на участь в договорі по угоді купівлі-продажу. В іншому випадку, пов'язаному з корпоративним житлом, неповнолітні тільки прописані тут і мають право користувача житлом. У будь-якому випадку продаж такого об'єкта здійснюється через рішення опікунської ради. Опікунська рада дає, як правило, дозвіл на продаж житла з умовою, що батьки зобов'язані забезпечити дітей житлоплощею неменшою, ніж вони мали до продажу квартири, При цьому батьки зобов'язані вказати адресу майбутнього житла неповнолітніх. У деяких випадках орган опікунської ради дозволяє не вказувати адресу, залишаючи в силі умови щодо забезпечення дітей житлоплощею, яка була б рівноцінною або неменшою, ніж до продажу квартири. Умовою позитивного рішення опікунської ради передбачено згоду на продаж житла обох батьків, які на момент угоди володіють всіма батьківськими правами. При порушеннях цих вимог суд має право без будь-яких пояснень розірвати договір купівлі-продажу. Дотриманням таких умов закон забезпечують захист прав неповнолітніх дітей.

  квартири ЛьвівТаким чином, дозвіл опікунської ради при продажу квартири у Львові є найважливішим документом при продажі житла. За його відсутності в загальному пакеті документів, угода стає неможливою і будь-який нотаріус або агентство нерухомості не вправі прийняти її у діловодство. І ще одна проблемна ситуація, з якою доводиться мати справу учасникам ринку нерухомості з недавнього часу. Вона стає актуальною, коли доводиться мати справу з квартирою, побудованою за інвестиційним договором. Для фінансування будівництва квартири за інвестиційним договором деяким інвесторам доводиться продавати житло яке перебуває у власності дітей. Але інвестиційний договір не може бути визнаний документом, який би підтверджував право сторони на власність. І учасниками (будівельна компанія і інвестор), що укладають його, можуть бути лише повнолітні. Як же вирішується така колізія? І в якому випадку опікунська рада може прийняти позитивне рішення на продаж квартири? За умови завершення будівництва житла за інвестиційним договором, відповідно до вимог опікунської ради, батьків зобов'язують оформити дарчу на частину житлоплощі нової квартири, але не менше тієї, яка належала дитині в квартирі, що відчужується. При купівлі житла слід звертати увагу і на ситуації, коли діти тільки прописані в квартирі, але не є власниками. За таких варіантів ще до здійснення операції діти повинні бути виписані і прописані за новою адресою. Договір купівлі-продажу, що укладається у нотаріуса, передбачає виконання цієї умови окремим пунктом. І його безумовне виконання покладається на дорослих представників продавця квартири.

  Ситуація, коли купується квартира за дорученням.


  Для початку необхідно переконатися в достовірності довіреності. Перевірити, чи не минув термін її дії. Звірити дані довіреності та дані паспорта особи, що діє за дорученням, а також повноваження і дані довірителя. Ідеальний варіант, коли покупець безпосередньо спілкується з власником житла. Якщо все-таки доводиться мати справу з довіреною особою, слід обов'язково зустрітися з довірителем і переконатися в істинності повноважень його представника. У будь-якому випадку покупець повинен усвідомити для себе обставини, які спонукали власника квартири продавати її через довірену особу. Будь-який сумнів або ваші питання, які не отримали відповіді, повинні стати сигналом для утримання від покупки. Не менш небезпечна ситуація, коли вам надають довіреність, видану в іншій країні. Перевірити її справжність в змозі лише агентства нерухомості, які мають членство в міжнародних професійних асоціаціях.

  продаж квартири ЛьвівСитуація, коли продається квартира, отримана у спадок.

  Тут шахрайство в якійсь мірі можна виключати у разі, якщо житло продається на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом. Важливо, коли продавець квартири названий в цьому документі єдиним спадкоємцем. Хоча і це не панацея, якщо взяти, наприклад, таку категорію як утриманець, тобто особа, яка знаходиться на утриманні кого-небудь. Уразливість варіанта в тому, що заповідач може заповідати квартиру конкретній особі і в той же час мати спадкоємця в якості утриманця. Так ось цей самий утриманець може в судовому порядку оскаржувати заповіт претендувати на дві третини заповіданої площі. У багатьох інших випадках покупцеві самостійно розібратися в хитросплетіннях різних ситуацій дуже проблематично. Адже це передбачає перевірку можливих спадкоємців, серед яких можуть фігурувати діти, що народилися в інших шлюбах, далекі родичі, утриманці. Слід бути пильним і тоді, коли угода купівлі-продажу здійснюється на підставі свідоцтва про право спадкування за законом. Одним словом, причини, які можуть поставити під сумнів більшість самостійних угод у цій сфері, численні і різноманітні. І гарантію за чистою і бездоганною в законному плані операції з нерухомістю може дати тільки відповідне агентство. Величезний практичний досвід, накопичений подібними організаціями і професіоналізм їхніх фахівців, допоможуть максимально захистити інтереси клієнтів. До таких агентств нерухомості можна віднести ті з них, керівництво яких систематично направляє своїх фахівців на сертифікацію в Асоціацію фахівців з нерухомості (ріелтерів) України (АФНУ).